Obserwuj nas na Instagramie!

SALSATION® w Fabryce

Jesteś tutaj: Strona główna // Aktualności // SALSATION® w Fabryce

SALSATION® w Fabryce

Lubisz tańczyć i to właśnie ta forma aktywności sprawia, że chce Ci się żyć? Szukasz zajęć podczas których porządnie się zmęczysz, wzmocnisz ciało i nauczysz tańczyć? Tego wszystkiego możesz spodziewać się właśnie na Salsation! :) Połączenie treningu funkcjonalnego z tańcem daje niesamowite rezultaty a muzyka zupełnie inna niż znacie powoduje ciarki na ciele. Każda piosenka to opowieść, którą uczestnicy zajęć pokazuja poprzez ruch i emocje jakie niesie dany utwór.
Dlaczego właściwie „Salsation”? Czy to fitness w klimacie salsy? Nie do końca. Słowo „salsa” w nazwie odnosi się nie do stylu, ale do… hiszpańskiego sosu. Sosu, który ma znaczyć mieszankę kultur, rytmów, stylów. Więc znajdziemy tu salsę, ale nie tylko, również reggaeton, dancehall, cumbie, afro i wiele, wiele innych stylów tańca. Drugi człon nazwy to „sensation” – uczucie. Czyli skupiamy się na muzykalności, ekspresji lirycznej, „czuciu” naszego ciała. Muzykalność pozwala nam wykorzystać wszystkie elementy muzyki do której tańczymy, żebyśmy pokazali naszym ciałem każdy beat, każde zatrzymanie, każde płynne przejście. Ekspresja liryczna natomiast wpływa, że świetnie się tym bawimy, tańczymy bowiem… to co nam zaśpiewają. Kroki choreografii układane są tak, aby pasowały do tekstu piosenki. Czy to brzmi fajnie?
Przyjdź spróbuj nie pożałujesz zakochasz się w tym :)

Co daje Salsation:
- spala mnóstwo kalorii , gdyż w każdym nauczonym ruchu pracuje całe ciało ( np. nie machamy tylko rekoma nad głową ale angazujemy do tego również mięśnie brzucha, całego korpusu by wykonać ruch na boki)
- uczymy się tańczyć ( uczestnicy zapoznają się z ruchami i ich techniką juz podczas oryginalnej izolowanej rozgrzewki )
- poprawa muzykalności
- wzmocnienie mięśni ( poprzez trening funkcjonalny intensywnie wzmacniamy nasze ciało)
- podniesienie świadomości własnego ciała i ruchu
- poprawa elastyczności i gibkości
- zmniejszenie ryzyka kontuzji ( wszystkie ruchy są przemyślane, nie ma tu ruchów szarpanych i zbędnych, praktycznie nie ma podskoków)
- poprawa kondycji
- uwolnienie enorfin , zastrzyk energii
- poznawanie języka ( wiemy co śpiewa dany artysta i oddajemy to ruchem ).